Jako regionalny przedstawiciel posiadamy szeroką ofertę produktów Powertex. To przyjazny dla środowiska utwardzacz materiałów chłonnych na bazie wody. Posiada świadectwo bezpieczeństwa, tj. certyfikat Art&Creative Materials Institute Certified AP.

W jaki sposób działa Powertex?

Głównym zadaniem Powertexu jest utwardzanie materiałów chłonnych (tkanina, papier, skóra, karton). Powertex nadaje się również do łączenia z plastyczną gliną, betonem, drewnem, piaskiem oraz ceramiką. Przy użyciu Powertexu możemy tworzyć formy płaskie oraz przestrzenne, np. z wykorzystaniem popiersi (główek) gipsowych, które również dostępne są w naszej ofercie.

 

Jakie cechy charakterystyczne ma Powertex?

Powertex jest dostępny w 10 kolorach, które możemy dowolnie mieszać. Dostępny jest również Powertex transparentny, który zachowuje kolor utwardzonego materiału. Po zastygnięciu Powertex daje matowe wykończenie oraz pozostawia oryginalną fakturę utwardzanego materiału. Utwardzone za pomocą Powertexu przedmioty można dodatkowo wykańczać finalnie farbami olejnymi, akrylowymi lub lakierem. Pełne utwardzenie uzyskiwane jest po 10-14 dniach wysychania w pomieszczeniu.

 

 

 

 

 

Powertex jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ważne jest jednak, by pamiętać, że utwardzacze po wyschnięciu wykazują właściwości termoplastyczne. Jeśli więc istnieje prawdopodobieństwo, że przedmiot będzie narażony na działanie promieni słonecznych, należy zabezpieczyć go dwoma warstwami lakieru Easy Varnish będącego również o ofercie.

>>TUTAJ  możesz obejrzeć inne prace wykonane za pomocą utwardzacza do tkanin Powertex. W naszym >>sklepie internetowym znajdziesz szeroką gamę produktów marki Powertex. Zapraszamy!