Aquarius – farby akwarelowe

Zapraszamy do naszego sklepu wszystkich miłośników malarstwa akwarelowego! 🎨 W ofercie Art & Hobby Studio pełna paleta kolorów akwareli w kostce Aquarius Roman Szmal.

Paleta zawiera 140 kolorów w tym:
– 117 monopigmentowych ;
– 34 kolory ziemi, z których wszystkie, w odróżnieniu od produktów wielu znanych firm, powstały z pigmentów uzyskanych ze zmielenia skał, a nie z syntetycznych pigmentów żelazowych;
– 9 nowoczesnych kolorów quinacridonowych;
– kilkanaście farb rozwarstwiających się (wśród nich niespotykane kompozycje: Aquarius Green, Przybysz’s Grey, Ocean Blue, a także zielenie oliwne).


Wszystkie farby charakteryzują się bardzo wysoką światłotrwałością (min. 7 w BLUE WOOL SCALE), co oznacza minimum 100-letnią trwałość przy właściwej ekspozycji pracy.

W ofercie mamy również długo wyczekiwane wymienne wkłady-paletki do akwareli w kostkach oraz drewniane kasetki z pełną paletą kolorów. Zapraszamy do sklepu internetowego >>TUTAJ.🎨

        


Miło nam poinformować, że mamy w sprzedaży również zestaw farb akwarelowych artystycznych Aquarius 36 kolorów w kasetce drewnianej od Roman Szmal Art, edycja limitowana numerowana: 42/ 2019 Krzysztofa Ludwina. Kasetka zawiera 36 pełnych kostek (wyboru kolorów dokonał polski akwarelista Krzysztof Ludwin), paletkę oraz oryginalne numerowane wymalowanie kolorów.

            

W zestawie 36 kolorów znajdziemy nie tylko podstawowe kolory, takie jak żółcienie, błękity, róże, ale także farby z pigmentów rozwarstwiających się i strukturalnych, dzięki którym można uzyskać efekty nie do powtórzenia przy mieszaniu jedynie kolorów podstawowych. Przykładem mogą być np. Caput Mortuum (nr 239) – kolor czerwono-brunatny uzyskany z pigmentu pochodzenia mineralnego, gdzie plama na mokrym papierze pięknie się rozwarstwia na kolor czerwony, brunatny, aż po zgaszony fiolet. Jest tu też kilka kolorów powstałych z wymieszania kilku pigmentów, ale w taki sposób, by również powstał efekt rozwarstwiania się. Należą do nich: Mineral Violet, Ocean Blue, Shadow Violet, Olive Green Light, Przybysz’s Grey.

Wszystkich miłośników malarstwa akwarelowego zapraszamy także do udziału w cyklicznych warsztatach. Spotkania z akwarelą prowadzą dla nas p. Artur Przybysz oraz p. Tatiana Majewska.

Zapraszamy do rozpoczęcia niezwykle pasjonującej przygody z akwarelą Aquarius!