Czym jest foamiran?

Foamiran to niezwykle delikatna pianka przypominająca w dotyku aksamit. Jest cienka, jej grubość to ok. 1 mm. Główną zaletą tego materiału jest jego niezwykła plastyczność – foamiran rozciąga się o ok. 10 %, dzięki czemu z łatwością możemy zmieniać jego kształt i formę. Podgrzanie pianki nie tylko pozwoli nam ją formować ale też sprawi, że zachowa ona swój nowy kształt.

Czym podgrzewać foamiran? Pianka jest na tyle elastyczna, że do jej formowania wystarczy ciepło rąk, doskonale w tym celu spisze się również żelazko czy też nagrzewnica.Struktura materiału sprawia, że z łatwością można z niego wyciąć dowolne kształty za pomocą nożyczek, dziurkaczy, wykrojników. Doskonale radzi sobie z nim również ploter.

    

Pianka występuje w wielu kolorach! Paleta barw jest naprawdę bogata – można znaleźć wśród niej zarówno delikatne pastele jak i żywe kolory.

Famiran można również barwić. Doskonale w tym celu sprawdzają się pastele – zarówno te mokre, jak i suche np. PanPastel.  Można do tego również wykorzystać farby akwarelowe i jeszcze wiele innych produktów. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia!

       

Zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych z foamiranu. Można je znaleźć klikając >>TUTAJ.  Piankę foamiran dostaniesz w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy!