Bejce do drewna

W ofercie posiadamy cenione przez klientów rustykalne bejce do drewna, które wykorzystywane są do barwienia przedmiotów z drewna. Użycie bejc sprawia, że powierzchnie drewniane zyskują nowe oblicze. Wydobywane jest z nich naturalne piękno.

Czym są bejce do drewna?

Bejce do drewna służą do dekoracyjnego barwienia drewna oraz innych powierzchni drewnopodobnych. Preparat ten świetnie sprawdza się także w niwelowaniu różnic w odcieniach kolorów powierzchni drewna oraz uwydatnianiu jego faktury. Bejce do drewna nadają przedmiotom naturalną barwę, pozostawiając jednak charakterystyczny rysunek słojów.

Nasza oferta bejc do drewna

Naszym klientom proponujemy bogatą ofertę bejc znakomicie komponujących się z konkretnym gatunkiem drewna, które będzie poddawane bejcowaniu. Posiadamy produkty w wielu popularnych odcieniach, m.in. dębu, olchy czy palisandru. Do uzyskania efektu dekoracyjnego oferujemy bejce w kolorze czerwonym, niebieskim lub białym. Podobnie jak oferowane przez nas farby kredowe Autentico, również bejce do drewna to produkty świetnie sprawdzające się w trakcie barwienia, pielęgnacji, a także zabezpieczania przedmiotów i powierzchni wykonanych z drewna.

                                                     

O czym należy pamiętać przed bejcowaniem drewna?

Przed rozpoczęciem procesu bejcowania płaszczyznę drewnianą trzeba dokładnie oczyścić oraz osuszyć. W razie potrzeby drewno, które jest tłuste lub pokryte żywicą, warto dodatkowo przeszlifować z użyciem papieru ściernego. W przypadku, gdy powierzchnie były wcześniej lakierowane, należy usunąć starą warstwę lakieru, oczyścić i uzupełnić powstałe ubytki, np. za pomocą szpachli. Starannie przygotowane powierzchnie lepiej nadają się do aplikacji bejcy. Dzięki temu nakładanie preparatu będzie łatwiejsze, a efekt końcowy zdecydowanie bardziej estetyczny.