Co można kupić w sklepie decoupage?

Sklepy decoupage w swojej ofercie posiadają niezliczoną ilość przedmiotów potrzebnych dla każdego miłośnika tej techniki rękodzieła. Co dokładnie możemy w nich znaleźć? Czego szukać w sklepach decoupage? Jest to miejsce, w którym nie tylko plastyk znajdzie przedmioty potrzebne do pracy lub rozwijania swojego hobby, lecz każdy, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę w świecie sztuki. Zależnie od tego, czym chcemy się zajmować – czy malarstwem, czy rysunkiem, czy innymi technikami takimi jak decoupage, scrapbooking, pisanie ikon – potrzebne nam będą inne materiały i narzędzia. Co kupić, jeśli chcemy tworzyć w technice decoupage? 1.Drewniane pudełka i okucia Zabawę z techniką decoupage najprościej… Kontynuuj czytanie

Decoupage sklep

Sklepy decoupage w swojej ofercie posiadają niezliczoną ilość przedmiotów potrzebnych dla każdego miłośnika tej techniki rękodzieła. Co dokładnie możemy w nich znaleźć? Czego szukać w sklepach decoupage? Jest to miejsce, w którym nie tylko plastyk znajdzie przedmioty potrzebne do pracy lub rozwijania swojego hobby, lecz każdy, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę w świecie sztuki. Zależnie od tego, czym chcemy się zajmować – czy malarstwem, czy rysunkiem, czy innymi technikami takimi jak decoupage, scrapbooking, pisanie ikon – potrzebne nam będą inne materiały i narzędzia.

Co kupić, jeśli chcemy tworzyć w technice decoupage?

1.Drewniane pudełka i okucia
Zabawę z techniką decoupage najprościej zacząć na drewnianych powierzchniach. Kwadratowy czy prostokątny chustecznik lub wielokomorowe herbaciarki to pojemniki, które możemy nabyć w sklepach plastycznych i ozdobić wedle własnego uznania.

2.Dobry klej/lakier
Nie stworzymy nic w technice decoupage, jeśli nasze media nie będą odpowiedniej jakości. Firma Stamperia i Pentart dostarczają nam preparaty, które doskonale sprawdzą się przy tworzeniu tego rodzaju dekoracji. W chwili obecnej możemy nabyć preparat uniwersalny klej-lakier tj. „2 w 1”. Preparat stosujemy jako klej i jednocześnie wykańczamy nim powierzchnię ożywając jako lakieru. Jest to bardzo wygodne. Media te są dostępne w wersji do stosowania na drewnie, jak i szkle, metalu czy ceramice. Są szybkoschnące, wytrzymałe. Dodatkowo możemy wykonać efekt spękań stosując jednoskładnikowe (grubsze spękania) lub dwuskładnikowe preparaty do spękań (crackle medium).

3.Pędzle
Do przyklejenia wzoru z serwetki czy papieru ryżowego na ozdabianą powierzchnię potrzebujemy pędzla, który pomoże nam go sprawnie i precyzyjnie przykleić. Do tego typu prac najlepiej użyć płaskich pędzli z włosiem nylonowym. W sklepie decoupage dostaniemy pędzle o różnej szerokości i twardości, a tak że o różnych kształtach, dzięki czemu nasza praca będzie łatwiejsza i przyjemna.
4.Szablony
Dodatkowo do ozdobienia naszej pracy możemy użyć szablonów. Przekładamy po prostu szablon w miejsce, które chcemy ozdobić wzorem i za pomocą pędzla gąbkowego tapujemy wybranym kolorem farby akrylowej lub kredowej. Szablony znacznie ułatwiają pracę i możemy dzięki nim uzyskać niepowtarzalne efekty. Dzięki nim uzyskamy ładny wzór nawet jeśli nie posiadamy zdolności plastycznych. Do nabycia w sklepach dla plastyków. Mniej wprawieni w tej technice mogą skorzystać z szablonów typu flex (z klejem, do wielokrotnego użycia), pomocny też będzie tzw. klej tymczasowy do przymocowania szablonu na przedmiocie.
5.Artykuły dekoracyjne

W sklepach dla plastyków znajdziemy szeroką gamę artykułów dekoracyjnych takich jak kolorowe tagi, wstążki, wycinanki i zawieszki z beermaty i sklejki, perełki i dżety do przyklejania, elementy biżuteryjne, perełki w płynie, brokaty, pasty koloryzujące i wiele innych. Jest to szczególnie ciekawa opcja, gdy tworzymy ozdoby okolicznościowe. Na przykład do prac w technice decoupage na Boże Narodzenie możemy dodać piękne gwiazdki czy płatki śniegu. Dostępne są też preparaty imitujące szron, lód itp.
6.Lakiery

Gotową powierzchnię ozdobioną w technice decoupage należy pokryć lakierem, aby nadać jej ładny wygląd i oczywiście zabezpieczyć. Możemy wykończyć powierzchnię w połysku, satynie lub wykonać powierzchnię matową. Warto zaopatrzyć się w polecany w sklepach plastycznych lakier uznanych firm takich jak Stamperia czy Pentart, aby mieć pewność, że nasza praca nie pójdzie na marne. Możemy też zastosować lakier akrylowy w sprayu.

Pozostałe artykuły

Znajdziemy tu nie tylko wymienione już artykuły. W sklepach plastycznych nabędziemy również farby akrylowe, olejne, akwarele, farby kredowe, bejce do drewna, pędzle syntetyczne i naturalne, podobrazia, sztalugi, materiały do ikony, utwardzacz Powertex, szablony, foremki do odlewów gipsowych, piankę kreatywną foamiran i wiele innych. Oprócz dobrych zakupów możemy uzyskać tu także fachowe porady, które pomogą nam rozpocząć pracę w wybranej technice tak, aby uniknąć błędów i nieudanych zakupów. W sklepach tych dostępne są materiały zarówno dla amatorów jak i dla profesjonalistów – warto je odwiedzić.