Świąteczne ozdoby – wykonaj je sama w domu

Mimo że Boże Narodzenie dopiero za ponad miesiąc, to większość osób rozpoczyna przygotowania nawet dwa miesiące wcześniej! Święta to wyjątkowy czas, który każdy z nas powinien spędzić z rodziną. Jednak warto również zaznaczyć, że to okres wielu fantastycznych ozdób, które są doskonałą oznaką świąt. Większość osób idzie na łatwiznę i woli kupić gotowe świąteczne ozdoby. Warto jednak wiedzieć, że możemy je wykonać samodzielnie – to bardzo proste. Jak przygotować samemu świąteczne ozdoby? Sprawdź! Z czego możemy wykonać ozdoby świąteczne? Wydaje Ci się, że samodzielne przygotowanie ozdób świątecznych to trudne zadanie? Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że zapoznasz się z kilkoma podstawowych… Kontynuuj czytanie

stroik

Mimo że Boże Narodzenie dopiero za ponad miesiąc, to większość osób rozpoczyna przygotowania nawet dwa miesiące wcześniej! Święta to wyjątkowy czas, który każdy z nas powinien spędzić z rodziną. Jednak warto również zaznaczyć, że to okres wielu fantastycznych ozdób, które są doskonałą oznaką świąt. Większość osób idzie na łatwiznę i woli kupić gotowe świąteczne ozdoby. Warto jednak wiedzieć, że możemy je wykonać samodzielnie – to bardzo proste. Jak przygotować samemu świąteczne ozdoby? Sprawdź!

Z czego możemy wykonać ozdoby świąteczne?

Wydaje Ci się, że samodzielne przygotowanie ozdób świątecznych to trudne zadanie? Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że zapoznasz się z kilkoma podstawowych zasadami, jak samemu zrobić ozdoby na święta. Możesz je zrobić z wielu różnych materiałów – z papieru, piórek, szyszek, makaronu, czy filcu. Najczęściej wykonywane są ozdoby świąteczne z papieru, aczkolwiek coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie makaronu, za pomocą którego także możemy stworzyć wiele ciekawych ozdób.

Do wykonania dekoracji świątecznych z papieru nie potrzebujemy wielu produktów. Oczywiście podstawa to papier – przydadzą się również kredki, dzięki którym nasze ozdoby nabiorą koloru. Z wykorzystaniem papieru możemy stworzyć na przykład bardzo popularne łańcuchy na choinkę, które wykonuje się z papierowych pasków. Warto tutaj zaznaczyć, że taki łańcuch może znaleźć się w wielu miejscach – nie tylko na choince – a ponadto jest to ozdoba świąteczną, z której wykonaniem poradzą sobie nawet dzieci! Z papieru możemy również wykonać wiele ciekawych i małych ozdób, które mogą pojawić się na wigilijny stole – np. tradycyjne śnieżynki.

Jakie ozdoby świąteczne możemy jeszcze sami stworzyć?

Innym materiałem, który możemy wykorzystać podczas tworzenia ozdób świątecznych, są piórka dekoracyjne. Możemy je umieścić także w wielu miejscach, aczkolwiek najlepiej będą się prezentować na choince. Aby je wykonać, niezbędny będzie gruby karton lub stożek ze styropianu, piórka i elementy, których zadaniem będzie ozdabianie drzewka. Nie obejdzie się również bez kleju. Wykonanie takiej ozdoby świątecznej także jest bardzo proste i opiera się na kilku krokach. Na samym początku należy uformować stożek – czyli naszą podstawę świątecznego drzewka, a następnie przykleić do niego piórka. Później należy chwilę odczekać, aby móc przystąpić do ozdoby drzewka.

Dekoracje świąteczne mogą być również wykonane z szyszek – aby je zdobyć, wystarczy, że wybierzesz się na krótki spacer do parku. Praktycznie rzecz biorąc – nie musisz z nimi nic robić, aby wnosiły one świąteczną atmosferę do domu, aczkolwiek jeśli chcesz, to możesz je pomalować farbą na złoto.

Coraz popularniejsze stają się także ozdoby świąteczne z makaronu, czy filcu. Tak naprawdę do wykonania dekoracji świątecznych potrzebujemy głównie naszej wyobraźni, gdyż możemy je stworzyć z wielu innych produktów, które znajdują się w każdym domu. Samodzielne przygotowania ozdób świątecznych to znakomita zabawa, która pochłania zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego warto choć raz zrezygnować z zakupu gotowców i spróbować samemu zrobić dekoracje na święta.